Kanslipersonal

Vi jobbar på Sveriges Farmaceuter:

Förbundsdirektör, Jenny Harlin
0709-39 99 05
08-507 999 05
jenny.harlin@sverigesfarmaceuter.se

Professionsrådgivare/styrelsesekreterare, Clary Holtendal Tjänstledig. 
Vikarierande för Clary Holtendal är Erika Larsson,
076-836 33 34
Erika.larsson@sverigesfarmaceuter.se 

Kommunikatör, förändringsledare, samt pressansvarig, Daniel Skoglund 
070-939 99 12
08-507 999 12
daniel.skoglund@sverigesfarmaceuter.se

VD-assistent/administratör, Therese Haltiner 
073-805 99 09
08-507 999 09
therese.haltiner@sverigesfarmaceuter.se

Ansvarig digitala stödsystem, Martin Götherström 
0709-39 99 02
08-507 999 02
martin.gotherstrom@sverigesfarmaceuter.se

Studentansvarig/webbredaktör, Nathalie Ahnemark 
0709-39 99 11
08-507 999 11
nathalie.ahnemark@sverigesfarmaceuter.se

Förhandlingsfunktion

Förhandlingschef, Martina Perzanowska 

Ombudsman, Sanna Forshaug 
08-507 999 04
sanna.forshaug@sverigesfarmaceuter.se

Ombudsman, Jouni Ketola
08-507 999 03
jouni.ketola@sverigesfarmaceuter.se

Kontakta kansliet

Kansliet är öppet
09.00-17.00
09.00-16.00 (juni-augusti)

Vi har lunchstängt
12.00-13.00

Tel 08-507 999 00 (vx)
E-post (kansliet)

Här hittar du kontaktuppgifter till kanslipersonalen